Zajęcia otwarte z rodzicami grupa vi dyzie

Zajęcia otwarte z rodzicami grupa vi dyzie

Elżbieta Kowalska |
21/
3
/2018

22.03.2018 ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI GRUPA VI „DYZIE”

Dnia 22.03.2018 w gr. VI „Dyzie” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami, które miały na celu za pomocą odpowiednich form, metod oraz zabaw podsumować zdobyte umiejętności dzieci. Temat przewodni spotkania to „Cyrk”. Podczas spotkania dzieci miały stawiane przd sobą różne zadania np:

·   Odnaleźć na arenie cyrkowej wizytówkę ze swoim inieniem, oraz odpowiedzieć na kilka pytań związanych z cyrkiem.

·  Kolejne zadanie polegało na pomocy Klaunowi, czyli tak zwana zabawa językowa.    Zadaniem dzieci było wylosowanie obrazka oraz wyodrębnienia pierwszej głoski.

·   Odbyła się również tak zwana pierwsza lekcja pisania. Jedna osoba z widowni (rodzic) głośno wymawia głoski, które znane są dzieciom, tworząc przy tym wyraz. Dzieci zapisują usłyszane głoski (w formie znanych liter) tworząc wyrazy.

„Dyzie” z zadaniami, które były w tym dniu stawiane przed nimi poradziły sobie wyśmienicie, pokazały duże zaangażowanie oraz zdolość słuchania i koncentracji uwagi na zadaniu. Pomiędzy kolejnymi zadaniami pojawiały się zabawy muzyczno- ruchowe, które pozwalały na odrobine szaleństwa, swobody zarówno dla dzieci jak i zaangażowanych rodziców.  Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, było pełne pozytywnej energi i cudownej zabawy. Z góry dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i zaangażowanie.

...