Zawody sportowe śmiech i zabawa to fajna sprawa – grupa VIII Wielorybki

Zawody sportowe śmiech i zabawa to fajna sprawa – grupa VIII Wielorybki

Elżbieta Kowalska |
28/
5
/2018

29.05.2018r. ZAWODY SPORTOWE „ŚMIECH I ZABAWA TO FAJNA SPRAWA” – GRUPA VIII „WIELORYBKI”

W dniu 29.05.2018r. dzieci z grupy VIII „Wielorybki” wybrały się na imprezę sportową orgaznizowaną przez Przedszkole Publiczne nr 67 i 23 w Szczecinie. W tym roku zabawy te zorganizowano na boisku przy Szkole Podstawowej nr 41.

Przed rozpoczęciem sportowych zmagań przedszkolaki wspólnym pochodem z transparentami zaprezentowały swoją obecność, następnie zaśpiewały hymn Polski. Przedszkolaki więły udział w wielu konkurencjach sportowych ( rzut woreczkiem na odległość, wyścigi w worku, gra zespołowa „zbijak”, minihohej, tor przeszkód) oraz zabawach biężnych ( jazda na hulajnodze, bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przeszkodami) prezentując wysoki poziom umiejętności i sprawności ruchowej. Wielorybki z wielkim zaangażowaniem brały udział w każdej konkurencji. W tym dniu każdy był zwycięzcą. Każde dziecko otrzymało medal i dyplom oraz puchar dla przedszkola i nagrody rzeczowe.

Podczas całego spotkania najważniejsza była przede wszystkim dobra zabawa, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, jak i integrowanie się dzieci z grup przedszkolnych.

 

...