"Wietrzyki"

BohaterON - włącz historię!

Elżbieta Kowalska |
30/
11
/2018

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

Niestety, wśród kolejnych pokoleń wraz z biegiem czasu świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni
z ludzkiej perspektywy. Ludzie ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Chcemy im to dać.

Dlatego też dzieci z grupy IX Wietrzyki wraz z rodzicami i wychowawczyniami
w listopadzie 2018r. wzięły udział w akcji BohaterON - włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek.

Dorośli uczestnicy kampanii otrzymali gotowe kartki, na których wypisali życzenia dla wybranego powstańca. Przedszkolaki zaś wykonały samodzielnie laurki, które zostały dołączone do wzruszających, pełnych optymizmu słów wdzięczności.

Ze względu na popularność akcji, podziękowania za udział w projekcie zostały przekazane do placówki w marcu 2019r.

Okazuje się, że w ramach kampanii Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich aż 290 544 kartek i listów w dwóch edycjach akcji. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć w tak wspaniałą inicjatywę :)

...