"Cudaczki"

"Cudaczki" odwiedzają FiKę

Elżbieta Kowalska |
15/
2
/2019

W „Cudaczkowym kalendarzu wyjść” regularnie pojawia się jedno hasło: FiKa. Ulubiona kluboksięgarnia przedszkolaków na stałe zagościła w naszych planach, tak więc w lutym konieczna była kolejna wizyta.

15 lutego wyruszyliśmy poznać kolejne nowości literackie przygotowane, jak zawsze, przez panią Małgosię Narożną. Jednak tego dnia nasza ulubiona księgarka nie czekała na nas sama… towarzyszyła jej ukochana bohaterka literacka Cudaków – KICIA KOCIA.

Po powitaniu z Panią Małgosią, dzieci „rzuciły się” na Kicię Kocię. Uściskom nie byłoby końca, gdyby nie propozycja poznania nowych przygód Kici Koci (co nie było takie proste, ponieważ Cudaki jako wierni fani, znają prawie każdą historię na pamięć). Jedną z opowieści, której przedszkolaki wysłuchały, była przygoda kotki na plaży. Podczas słuchania chyba każdy z nas marzył już o wakacjach i pięknej słonecznej pogodzie.

Na zakończenie „Cudaki” pokolorowały Kicię Kocię lub Packa dorysowując im przedmioty, które mieli w wysłuchanych książkach. Nie obyło się także od zakupu nowych pozycji literackich do przedszkolnego kącika książki – tym razem postawiliśmy na treści o kotach, szykując się na zbliżający się dzień kota. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Panią Małgosią i książką, które będzie już w marcu.

...