"Cudaczki"

Dzień Dinozaura

Elżbieta Kowalska |
22/
2
/2019

26 lutego jest Dniem Dinozaura. "Cudaczki" nie mogły się już jednak doczekać tego dnia, więc grupa X świętowała Dzień Dinozaura już 22 lutego. Tego dnia dzieci przyniosły wszystko, co wiązało się z prehistorycznymi gadami i znalazło się w domu. Zebrała się tego całkiem spora kolekcja, w skład której wchodziły m.in.: figurki, maskotki, gry, puzzle, kolorowanki i ogromny wybór książek.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od poznania zawodu paleontologa i omówienia narzędzi niezbędnych do jego pracy. Aby teorie zamienić w praktykę, urządziliśmy sobie małe wykopaliska. W małych grupach, "Cudaki" oddały się odkrywaniu szkieletów dinozaurów, oczywiście za pomocą pędzelków, aby niczego nie uszkodzić. Jako mali paleontolodzy, po odkopaniu kości musieli ustalić do jakiego gada one należały.

Kiedy już wszystkie szczątki zostały wykopane i przyporządkowane do odpowiedniego dinozaura, posłuchaliśmy ich odgłosów. Nie zabrakło również przeliczania dinozaurów, jednocześnie powtarzając cyfry. Próbowaliśmy także swoich sił w trafieniu jajem dinozaura do odpowiedniego „gniazda”.

Na zakończenie, wspólnymi siłami, udało nam się rozłupać skamieniałość, w której ukryły się szczątki małego triceratopsa. Tego dnia zaskoczeniom i jednoczesnej radości nie było końca. Dzień Dinozaura był okazją do zdobycia nowej wiedzy dla każdego, ponieważ dzieci zaskoczyły swoją wiedzą nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale także swoją panią.

...