"Cudaczki"

Poznajemy zawody rodziców – wizyta w gabinecie wspierania rozwoju metodą integracji sensorycznej „Sensorynka”

Elżbieta Kowalska |
21/
2
/2019

Pani Agnieszka Kubik – mama Wiktorii – otworzyła niedawno swój gabinet wspierania rozwoju metodą integracji sensorycznej. Kiedy wszystko było  już dopięte na ostatni guzik, dostaliśmy zaproszenie do „Sensorynki”.

21 lutego pojechaliśmy poznać zawód psychologa, diagnosty i terapeuty SI w profesjonalnym gabinecie. Pani Agnieszka opowiedziała nam czym się zajmuje i zaprezentowała sprzęty dostępne w gabinecie. Jest tam duża kabina do terapii integracji sensorycznej do której można podwiesić różne bujające się elementy, m.in. huśtawka - wałek, huśtawka - gniazdo, hamak kropla, lina wspinaczkowa czy drabinka sznurkowa. Po prezentacji nastąpiło doświadczanie własnymi zmysłami.

Na dobry początek „Cudaczki” mogły spróbować swoich sił w odbijaniu baniek paletką! Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, że bańki nie pękały, a odbijały się jak prawdziwa piłka. Następnie każdy mógł zjechać ze zjeżdżali prosto do basenu z kolorowymi kulkami, których były tysiące! Podczas czekania na swoją kolej, dzieci miały do dyspozycji mniejsze sprzęty wykorzystywane podczas terapii oraz całą masę dinozaurów do zabawy, co się idealnie zgrało z obchodzonym w dniu kolejnym Dniem Dinozaura. Na zakończenie każdy chętny mógł pohuśtać się w „gnieździe”, oczywiście wykonując zadania zaproponowane przez Panią Agnieszkę.

„Cudaki” wracały do przedszkola zmęczone po harcach i ogromie wrażeń, ale były też bardzo szczęśliwe, że mogły poznać nieznany im wcześniej zawód, jednocześnie oddając się tak ciekawej zabawie. Pani Agnieszko – jeszcze raz dziękujemy!

           

...