"Wietrzyki"

Święto Babci i Dziadka

Elżbieta Kowalska |
24/
1
/2019

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 24 stycznia w grupie „Wietrzyków”  odbyła się wspaniała uroczystość. Starszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami, w roli babci i dziadka, przygotowały program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Sześciolatki z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przy pomocy swoich troskliwych rodziców  przygotowały również poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to lawendowe i różane mydełka w kształcie babeczki i serduszka. 

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca. 

 

...