"Pstryczki"

Święto Babci i Dziadka

Elżbieta Kowalska |
17/
1
/2019

W dniu 17 stycznia w grupie V „Pstryczki” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Z tej okazji dzieci przygotowały dla swoich bliskich piękne prezenty, nauczyły się pod okiem swoich wychowawczyń wierszy, piosenek i tańców oraz przyszły do przedszkola odświętnie ubrane.

Każde dziecko powiedziało wiersz, który  wywoływał  serdeczny uśmiech  na twarzach najbliższych i wzbudził bardzo pozytywne emocje. Pstryczki zaśpiewały również pięć wesołych piosenek m.in., „Czacza dla babci i dziadka” i  „Przyjdź do nas Pani Zimo”, a dodatkowo zatańczyły „Taniec Diabłów” i „Taniec Aniołków”. Występ spotkał się z ogromnym aplauzem najbliższych i dzieci dostały zasłużone brawa.

Na koniec przedszkolaki zaprosiły dziadków do swojej sali. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom kalendarze oraz owocową herbatkę w przyozdobionym słoiczku. Następnie wszyscy zasiedli do poczęstunku, który przygotowały mamy oraz babcie. Bliscy naszych przedszkolaków upiekli  pyszne ciasta, przynieśli cukierki i soki, za co im serdecznie dziękujemy. Ten dzień na długo zapadnie w sercach najbliższych, dzieci i nas nauczycieli.

Dziękujemy bardzo wszystkim Babciom i Dziadkom  za obecność.

...