"Wietrzyki"

Święto Konwalii

Elżbieta Kowalska |
8/
6
/2019

8 czerwca przedszkolaki z grupy IX „Wietrzyki” wzięły udział w XIII Ogólnopolskim Dniu Przedszkoli. Jak co roku, w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział dzieci z ponad 20 szczecińskich placówek.

Coroczne Święto Konwalii to dzień tańca, zabawy i radości dzieci, rodziców i wszystkich przyjaciół przedszkolaków. Święto wywodzi się z ogólnopolskiego programu pn. „Partnerskie Przedszkole”, którego celem jest podnoszenie jakości pracy przedszkoli, pozyskiwania jak największej rzeszy partnerów, rodziców, środowiska lokalnego, tak aby pobyt najmłodszych w przedszkolu stał się radosnym przeżyciem pięknych dziecięcych lat.

W tym roku, podobnie jak podczas wcześniejszych edycji wydarzenia, przedszkolaki, zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością układny taneczne, a także zaśpiewały piosenki o różnorodnej tematyce.

Starszaki z naszej placówki, w marynarskich strojach, dumnie promowały Krainę Tuwima w piosence: „Morskie opowieści”. To była niezwykła przygoda dla małych mieszkańców Szczecina. Z pewnością na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

W programie wydarzenia znalazły się również dodatkowe atrakcje takie jak na przykład pokazy sprzętu, z którego na co dzień korzystają policjanci i strażacy.

Dziękujemy Radzie Rodziców za fantastyczne stroje, a Dyrekcji, Rodzicom oraz naszym przyjaciołom za fantastyczny doping z widowni.

 

...