"Pstryczki"

Teatr Lalek Pleciuga - spektakl pt. „Księżniczki i ziarnko grochu”

Elżbieta Kowalska |
22/
2
/2019

Dnia 22. 02  dzieci z grupy „Pstryczki” pod opieką Pani Oli i Pani Marzeny oraz rodziców wybrały się do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie na spektakl pt: „Księżniczki i ziarnko grochu”- przepiękna i mądra opowieść o poszukiwaniu prawdziwych wartości. Adaptacja klasycznych baśni Andersena – „Świniopasa” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu”.  Młody Książę wytrwale zabiega o serce ślicznej księżniczki. By być blisko niej zostaje nawet świniopasem. Jednak czy każda księżniczka jest warta miłości? By odkryć prawdę zwykle wystarczy dobrze się przyjrzeć swojej księżniczce. Czasem jednak przydać się może ziarenko grochu – test na delikatność i wrażliwość, która cechuje prawdziwe księżniczki!

Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej, podczas której dowiedziały się na czym polega gra aktorska, poznały takie pojęcia, jak: scena, widownia, kurtyna, aktor oraz zapoznały się z różnymi rodzajami lalek występujących w teatrze, takimi jak: pacynka, kukiełka, marionetka i jawajka. Dzieci zobaczyły również co kryje się za kulisami teatru, odwiedziły magazyn kostiumów i rekwizytów teatralnych, poznały osoby odpowiedzialne za to żeby przedstawienie się odbyło. Lekcja była prowadzona przez wyśmienitego animatora.

Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjść. Na pamiątkę pobytu w teatrze zrobiliśmy sobie zdjęcia

...