"Wietrzyki"

Uroczystość Pożegnania Przedszkola

Elżbieta Kowalska |
10/
6
/2019

W serduszkach naszych pamięć tkwi,
o dniach spędzonych tutaj.
Tak dobrze razem było nam,
w przedszkolnych, ciepłych murach.
W przedszkolu to ostatni dzień,
rozstania nadszedł czas.
I powolutku, cicho,
już opuszczamy was.

 

10 czerwca w grupie IX „Wietrzyki” odbyła się uroczystość Pożegnania Przedszkola. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały niezwykłe przedstawienie. W pierwszej części zaprezentowały wiersze patrona placówki – Juliana Tuwima, które wplecione zostały w opowiadanie. Bohaterem opowiadania okazał Miś Ani, który postanowił zwiedzić przedszkole.  Przygody Misia ponownie przybliżyły Gościom twórczość poety. W tej części nie brakowało dobrej zabawy i humoru. Rodzice zachwycali się umiejętnościami i zdolnościami swoich dzieci i ogromnymi zmianami, które były wynikiem zabawy i nauki podczas czteroletniego pobytu w przedszkolu.

Drugą część Przedszkolaki rozpoczęły ceremonialnym polonezem. Ubrani w galowe stroje podkreśliły podniosłość uroczystości. Był to również czas na podziękowanie pracownikom przedszkola oraz rodzicom za trud pracy i wychowania. Dzieci z rąk Pani Dyrektor otrzymały pamiątkowe albumy, medale oraz dyplomy ukończenia przedszkola. Był to dzień bardzo wyjątkowy, uroczysty, radosny, pełny zadumy i niekłamanych wzruszeń.  

Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.  

 

...