"Cudaczki"

Warsztaty kulinarne

Elżbieta Kowalska |
17/
10
/2018

Rok szkolny 2017/2018 skończył się dla "Cudaków" wygraną w konkursie organizowanym przez Głos Szczeciński na Przedszkolaki Roku. Grupa zajęła miejsce na podium, dzięki czemu wygrała nie tylko zestaw gier planszowych, ale także voucher na warsztaty kulinarne. Po wrześniowym przyzwyczajaniu się do przedszkola, nadszedł czas na odebranie nagrody.

17 października odwiedziła nas Pani Magda promująca edukację żywieniową dla dzieci Kulinarny Rollercoaster. Po rozłożeniu wszystkich sprzętów i akcesoriów, poprowadziła warsztaty kulinarne pod hasłem przewodnim „Warzywem do góry”.

Dzieci poznały i samodzielnie wykonały wszystkie etapy tworzenia kolorowych kanapek. Cudaki same pokroiły składniki na pastę owocowo-warzywną, którą Pani Mada pomogła im tylko zmiksować, następnie samodzielnie rozsmarowały zieloną pastę, a na koniec pokroiły warzywa, którymi udekorowały swoje małe dzieła.

Wszyscy świetnie się spisali i doskonale poradzili sobie z nożami. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, ponieważ kanapki wyszły naprawdę bardzo kolorowe i wesołe, a na niektórych pojawiły się nawet uśmiechnięte buzie.  

Na zakończenie Pani Magda zaprosiła dzieci do wspólnego tańca przy utworze zespołu Fasolki pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Wszyscy dostali także pamiątkowe certyfikaty udziału w warsztatach.

...