"Cudaczki"

Wizyta w Kluboksięgarni Fika

Elżbieta Kowalska |
17/
5
/2019

17 maja po raz kolejny Cudaczki odwiedziły swoją ulubioną lokalną księgarnię – FiKę. Tym razem Pani Małgosia miała dla nas kolejną niespodziankę, a właściwie było ich kilka!

Na dzieci czekał Elmer - kolorowy słoń, którego przygody dzieci uwielbiają i z chęcią poznały kolejne. Jednak dopiero po obowiązkowym czytaniu i rysowaniu nastąpiła najbardziej wyczekiwana część spotkania. Kluboksięgarnia FiKa zaprosiła przedszkolaki do udziału w swoim autorskim projekcie "Kupuj książki w księgarni – Czytam i fikam", który promuje czytanie dobrej literatury i jest realizowany dzięki współfinansowaniu środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a partnerem jest wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Każdy Cudak dostał żółtą torbę na książki "Czytam i fikam", a cała grupa dostała książki do przedszkolnej biblioteczki, co oczywiście nie odwiodło nas od kupna dodatkowych pozycji literackich. :) Wszystko zostało zarejestrowane przez dziennikarza, a Pani Małgosia przeprowadziła z dziećmi mini wywiad. Przedszkolaki wróciły do przedszkola szczęśliwe i pełne nowych wrażeń.

...