"Wietrzyki"

Wizyta w kluboksięgarni "Fika"

Elżbieta Kowalska |
12/
6
/2019

12 czerwca wybraliśmy się na warsztaty czytelnicze do księgarni „FiKa”. Korzystając ze słonecznej pogody, a także mając na uwadze szerzenie czytelnictwa wśród dzieci sprawdziliśmy działanie tego magicznego miejsca. Co to jest książka? W jaki sposób powstaje? Kto ją pisze, a kto maluje? Co nam daje czytanie? Dlaczego chcemy czytać książki? Skąd się biorą książki? Po co jest księgarnia i dlaczego warto do niej przychodzić?

Na te i wiele innych pytań, próbowały odpowiedzieć Wietrzyki podczas spotkania z księgarką Małgorzatą Narożną, która z pasją i wielką odpowiedzialnością prowadzi tą niezależną, lokalną księgarnię.

W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się także, na czym polega praca księgarza i przekonały, jak może być ona inspirująca i twórcza.

Obecność w Księgarni FiKa to również niepowtarzalna okazja dla nauczycieli i opiekunów, gdyż przed ich podopiecznymi otwierają się drzwi do niezwykłego świata literatury.

Spotkanie pobudziło wyobraźnię i ciekawość, udowodniając, że w nowoczesnym, rozpędzonym świecie zawsze znajdzie się miejsce na chwilę spędzoną w towarzystwie ciekawej książki.

Największe wrażenie zrobiła jednak mnogość i różnorodność zgromadzonych tam książek, które przedszkolaki przeglądały z ogromnym zaciekawieniem. Wysłuchały także jednego opowiadania z książki Justyny Bednarek pt.: „Nowe przygody skarpetek”. Na koniec zostały obdarowane pamiątkowymi torbami oraz wyjątkowym albumem o zwierzętach.

...