"Cudaczki"

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Elżbieta Kowalska |
26/
3
/2019

Przedszkolaki z grupy "Cudaczki" bardzo chętnie sięgają po książki, w  związku z tym regularnie odwiedzają księgarnie. 26 marca udały się jednak pierwszy raz do Miejskiej Biblioteki Publicznej (filii nr 28). Mimo niezbyt sprzyjającej pogody dzieci maszerowały w nowe miejsce z wielkim zapałem.

Na miejscu czekała na nas pani, która opowiedziała dzieciom o zasadach obowiązujących w bibliotece. Wspólnie wymieniliśmy różnice i podobieństwa między księgarnią, a biblioteką. Bibliotekarka pokazała nam różne rodzaje książek, m.in. obrazkowe, aktywizujące, komiksy czy książki z tekstem napisanym alfabetem Braille'a, które następnie dzieci mogły samodzielnie pooglądać. „Cudaczki” były zachwycone książkami w których strony były podzielone na trzy części i tymi, do których były dołączone różnego rodzaju okienka, które zmieniały obraz, gdy się przez nie patrzyło.

Na zakończenie pani bibliotekarka zadała dzieciom kilka bajkowo-książkowych zagadek. Dzieci dostały na pamiątkę kolorowe przypinki, zakładki do książek i nową książkę do przedszkolnej biblioteczki, z czego  ucieszyły się najbardziej.

...