"Pstryczki"

Wizyta w Muzeum Narodowym

Elżbieta Kowalska |
1/
3
/2019

1 marca przedszkolaki z grupy V wybrały się do Muzeum Narodowego w Szczecinie na lekcje muzealną pt. „Niezwykła podróż – z wizytą u Indian Amazonii”. Kolejny raz Pani Dorota Baumgarten- Szczyrska zabrała dzieci  w niezwykłą podróż, tym razem do Ameryki Południowej . Dzieci tego dnia poznały Indian zamieszkujących Amazonię. Dowiedziały się, jak wygląda życie codzienne w indiańskiej wiosce, w jaki sposób buduje się domy, przygotowuje posiłki, zatruwa strzały, wyplata kosze, łowi ryby i poluje w dżungli. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. skąd wzięła się nazwa Amazonia, co Kolumb miał wspólnego z Indianami, jak Afryka wzmacnia Amazonię, dlaczego Amazonia stała się ulubienicą farmaceutów. Dzieci miały również możliwość nauczyć się języka Indian i skosztować słodkości, które są zrobione z produktów pochodzących z Amazonii.

Dzieci z wycieczki po raz kolejny wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Już nie mogą się doczekać kolejnej wizyty w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Ogromne podziękowanie dla Pani Doroty, prowadzącej zajęcia oraz dla mamy Olka – Pani Agnieszki Grądek za zorganizowanie naszym Pstryczkom wyjścia do muzeum. Jesteśmy bardzo wdzięczni

...