"Cudaczki" i "Słowiki"

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego

Elżbieta Kowalska |
19/
3
/2019

19 marca grupa II i X wyruszyły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, aby poznać zawód ratownika medycznego i podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Na miejscu czekał na nas uśmiechnięty pan ratownik medyczny, który opowiedział przedszkolakom na czym polega jego praca i pokazał dzieciom wnętrze i wyposażenie karetki pogotowia. Następnie zaprowadził wszystkich do pomieszczenia w którym operatorzy numerów alarmowych odbierają połączenia. Mogliśmy zobaczyć mapy, na których są zaznaczone wszystkie karetki dostępne na pobliskim obszarze.

Naszą wizytę zakończyliśmy na pokazie sposobu udzielania pierwszej pomocy i niezbędnego do tego sprzętu. Przedszkolaki mogły spróbować samodzielnie wykonać resuscytację, co nie okazało się takie łatwe, jednak chętnych nie zabrakło.

Dzieci dostały na pamiątkę spotkania czapeczki i smycze z logiem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jednak większą radość sprawiły im nadmuchane gumowe rękawiczki :). Najważniejsze jednak, że przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, dzięki którym mogą kiedyś komuś bardzo pomóc. 

...