"Cudaczki"

Zajęcia otwarte

Elżbieta Kowalska |
27/
3
/2019

27 marca ”Cudaczki” zaprosiły swoich rodziców do wspólnej zabawy w swojej sali przedszkolnej. Wszyscy przybyli na ustaloną godzinę i zaczęło się spotkanie, jakiego jeszcze nie było!

Na zgromadzonych gości czekała wiosenna gra planszowa w wersji XXL. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i zaczęliśmy rozgrywkę. Na kostce nie było zwykłych pół z oczkami od 1 do 6, tylko błyskawice i słoneczka, które pozwalały poruszać się po planszy zarówno do przodu, jak i do tyłu. Pola były w różnych kolorach, do których były odpowiednio dobrane pytania lub zadania do wykonania, które odpowiadały wszystkim czterem obszarom rozwoju: emocjonalnego, fizycznego, społecznego i poznawczego.

Rodzice mogli podczas zajęć nie tylko zobaczyć zachowanie swojego dziecka na tle grupy, ale także zaobserwować jakie zrobiło postępy w pierwszym semestrze. Wszyscy chętnie brali udział w zadaniach i śmiechu było co niemiara.

Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak z rodzicem stworzył kwiaty z bibuły dla Pani Wiosny. Dzieci zabrały także do domu własnoręcznie pokolorowaną grę planszową, której zasady muszą ustalić wraz z rodzicami i które przy każdej rozgrywce mogą zmieniać. Rodzice natomiast dostali informację o postępach swojego dziecka, jakie poczyniło podczas pierwszego semestru.

...