"Samosie"

Zajęcia otwarte

Elżbieta Kowalska |
19/
3
/2019

Dnia 19 marca w grupie XII, czyli w "Samosiach” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców.  Tematem wiodącym naszego spotkania była wiosna.
Dzieci na początku spotkania wspólnie odśpiewały na melodię "Panie Janie” piosenkę o miesiącach, wskazując aktualny miesiąc. W kolejnym zadaniu mogli wykazać się rodzice, którzy musieli rozwiązać zagadkę i odpowiedź ułożyć z otrzymanych liter. Następnie dzieci nazywały litery i odczytały ułożony wyraz. Zadanie przysporzyło dużo radości dzieciom, jak i ich rodzicom. Potem dzieci szukały ukrytych w sali kopert, w których umieszczone były wiosenne zagadki. Tymczasem zadaniem rodziców było odczytanie tych zagadek, a dzieci wskazywały obrazek, który stanowił odpowiedź na zagadkę. Podsumowaniem zadania było czytanie globalne wyrazów i podpisywanie nimi obrazków. Dzieci zaśpiewały również wesołą piosenkę pt. "Zielona żaba” i wykonywały do niej odpowiednie gesty.
Podczas tych zajęć nie zabrakło również zabaw matematycznych, w których dzieci segregowały obrazki (motyle, kwiaty, pszczoły), dopasowywały liczby, używając pojęć: mniej, więcej, a także układały kwiaty od najmniejszego do największego i na odwrót. Nie zabrakło również zabawy z chustą animacyjną, którą dzieci uwielbiają.

Podsumowaniem zajęć było ozdabianie doniczek oraz sadzenie w nich kwiatów, które będą wzrastały w naszym wiosennym kąciku przyrodniczym. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas.

 

...