"Samosie"

Zajęcia otwarte z Rodzicami

Elżbieta Kowalska |
29/
11
/2018

W dniu 29.11.2018 w gr. XII „Samosie” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pt.: „Familiada”. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie i tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

Zajęcia otwarte odbyły się formie popularnej gry telewizyjnej „Familiada”. Dzieci podzielone na trzy drużyny dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące nazw owoców, warzyw, środków transportu, grzybów jadalnych, zwierząt leśnych oraz domowych. Przedszkolaki zaskoczyły swoich rodziców znajomością ptaków pozostających w Polsce na zimę oraz zwierząt, które zapadają w sen zimowy. W trakcie rozgrywki rodzice dzielnie kibicowali swoim dzieciom, często nawet dyskretnie pomagając. Na zakończenie każdy uczetnik otrzymał Medal Zwycięzcy.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

...