"Pstryczki"

Zajęcia otwarte z Rodzicami

Elżbieta Kowalska |
5/
12
/2018

Zajęcia otwarte to spotkanie, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej. Temat zajęć otwartych  jakie odbyły się 5 grudnia w grupie „Pstryczki” był „Mali odkrywcy – poznajemy kraje Europy”

Zajęcia przygotowane przez nauczycieli sprawił dzieciom wiele zabawy i radości. Pan Emil zabrał dzieci czarodziejskim balonem do Niemiec, Pani Ania zabrała dzieci do Wielkiej Brytanii na herbatkę do Kubusia Puchatka, natomiast Pani Marzenka i Pani Ola wybrały się z dziećmi w podróż do Francji. „Pstryczki” poznały ciekawostki związane z krajami Europy, odgadywały interesujące zagadki, brały udział w ciekawych zabawach ruchowych, śpiewały piosenki w języku niemieckim, francuskim i angielskim oraz wybrały się czerwonym, piętrowym autobusem na wycieczkę  po Londynie.

Podczas zajęć staraliśmy się podkreślić wagę tolerancji, poszanowania kultury i dorobku innych narodów, zachęcać dzieci do poznania życia codziennego narodów europejskich; zapoznać dzieci z ciekawostkami innych krajów; rozwinąć zainteresowania związane z turystyką; zachęcać dzieci do kreatywności, samodzielności i otwartości; nauczyć dzieci kilu słów w obcych językach;  zapoznać dzieci z tradycjami, zwyczajami,  przysmakami  zabytkami Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Z pewnością to był dla dzieci dzień nowych i ciekawych doświadczeń.

...