Wszystkie grupy

"Cuda z odpadów"

Elżbieta Kowalska |
20/
12
/2019

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

W miesiącu grudniu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs rodzinny pod hasłem: „Cuda z odpadów”. Głównym zadaniem było przygotowanie pracy przestrzennej wykonanej z odpadów, a jej forma i rozmiar mogły być dowolne. Wszelkie ramy wyznaczała wyobraźnia twórców. Celem konkursu było szerzenie idei ekologii i troski o środowisko naturalne wśród dzieci w wieku przedszkolnym, jak również zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw i działań ze swoim dzieckiem. Dzieci pod kierunkiem swoich Rodziców wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i udowodniły, że wykorzystując odpady przeznaczone do recyklingu można zrobić wspaniałe konstrukcje.

Wybór najciekawszych prac nie był łatwym zadaniem, gdyż większość eksponatów konkursowych urzekało pomysłowością, różnorodnością i oryginalnym wykonaniem. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne gry edukacyjne. Ekologiczne cuda można było obejrzeć na wystawie w holu naszego przedszkola. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości.