"Słowiki"

Dzień Babci i Dziadka

Elżbieta Kowalska |
23/
1
/2020

21 i 22 stycznia świętujemy dni, o których dzieci i dorośli nie mogą zapominać - Dzień Babci i Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60. Dlatego też Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

23 stycznia dzieci z grupy „Słowiki” zaprosiły do przedszkola swoje najmilsze babcie i najwspanialszych dziadków. 3-latki przygotowały dla nich wyjątkowy program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

W przygotowanym programie wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie wnuczęta wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki.

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

Nawet miś Ani i Eli, który po raz kolejny odwiedził swoich przedszkolnych przyjaciół, zapragnął mieć babcię i dziadka tylko dla siebie. Kto wie? Może w kolejne Boże Narodzenie, Święty Mikołaj obdaruje go tym wymarzonym prezentem.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.