"Ptaszki"

Dzień Dentysty

Elżbieta Kowalska |
5/
3
/2020

05.03 to dzień, w którym swoje święto obchodzą dentyści. Większość z nas boi się chodzić do stomatologów. Dzisiejsze zajęcia miały na celu nie tylko wdrażanie prawidłowych postaw prozdrowotnych, ale także pomoc w zrozumieniu, że wizyty u dentysty nie muszą być niemiłe.

Dzieci zaczęły od nauki dobrze wszystkim znanej piosenki o „Paście, kubku, szczotce i ciepłej wodzie” Fasolek. Następnie opowiadały o swoich własnych doświadczeniach związanych z dbaniem o zęby. Grupowały produkty spożywcze na te, które są dla nas dobre i te, które szkodzą. Porównywały, czego jest więcej. Ptaszki rozwiązywały zagadki związane z rzeczami, potrzebnymi do wykonywania codziennej higieny jamy ustnej. Dzieci uczyły się prawidłowego mycia zębów na Panu Ząbku, jak nazwały sztuczną szczękę, na której ćwiczyły ruchy szczoteczki. Całość zakończył szalony, spontaniczny taniec inspirowany myciem zębów oczywiście.

Dzisiejszego dnia dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat dbania o zdrowe ciało i mocne zęby świetnie się przy tym bawiąc.