"Słowiki"

Dzień Postaci z Bajek

Elżbieta Kowalska |
5/
11
/2019

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grupy II wzięły udział w spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Słowiki otrzymały też list od złej czarownicy, z którego dowiedziały się, że wprowadziła ona do bajek ogromny bałagan. Odważne przedszkolaki postanowiły jednak zrobić porządek w bajkowym świecie rozwiązując zadania  wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały bajkowe puzzle. Były także muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz bajkowe kodowanie. Okazało się, że trzylatki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

5 listopada szczególnie przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.