"Słoniki"

Pasowanie na Przedszkolaka

Elżbieta Kowalska |
22/
10
/2019

Dzień 22 października był dla ,,Słoników” dniem wyjątkowym i długo wyczekiwanym. To właśnie dziś przeszły test na prawdziwego i nie tylko, bo także na bezpiecznego przedszkolaka. A to oznacza, że musiały wykazać się znajomością wielu zasad i przepisów dotyczących prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.

Test zdały znakomicie!!! Najpierw zaprezentowały krótką, ale bardzo pouczającą inscenizację o zasadach i przepisach drogowych, a następnie utrwaliły je w przygotowanych wierszykach i piosenkach. Pokazały również, że są utalentowanymi śpiewakami i tancerzami, gdy brawurowo i ,,z przytupem” zatańczyły i zaśpiewały do repertuaru przygotowanego przez niezastąpionego rytmika – pana Andrzeja.

Gromkie brawa zaproszonych gości – rodziców i uśmiechy na ich twarzach, utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że "Słoniki" zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka.

Niewątpliwie była to bardzo podniosła chwila, kiedy pani Dyrektor pasowała każde z dzieci swoim niezwykłym ołówkiem, a ukoronowaniem tego momentu było wręczenie  dyplomu potwierdzającego, że od dziś ,,My jesteśmy słonikami – bardzo mądrymi dzieciakami!!!”