"Cudaczki"

"Poznajemy zawody rodziców" – lekarz pediatra

Elżbieta Kowalska |
10/
10
/2019

10 października odwiedziła nas mama Zosi – pani Celina -  która jest lekarzem pediatrą.Pani Celina przyszła do nas, aby opowiedzieć Cudaczkom o swoim zawodzie. Pierwsze, co zaskoczyło dzieci to to, że Pani Celina przyszła do nich w lekarskim fartuchu, dzięki czemu wszyscy byli od razy zaciekawieni.

Dzieci miały możliwość poznania sprzętu niezbędnego podczas sprawdzenia stanu zdrowia małego pacjenta. Przedszkolaki mogły samodzielnie posłuchać bicia serca przez stetoskop. Mogły zmierzyć się miarką, robiły również przymiarki maseczki higienicznej i sprawdzali również swoje tętno.

Pani Celina nie tylko pokazała dzieciom akcesoria lekarskie, ale poruszyła również temat dbania o higienę i odpowiedniego przygotowania się do wizyty u lekarza.

Dzieci chętnie odpowiadały na zadane pytania i z ogromną ochotą ustawiały się w kolejce do "badania". Na koniec Pani Celina przeczytała dzieciom historię o ich ulubionej Kici Koci i rozdała pamiątkowe dyplomy, kolorowanki i oczywiście naklejki wzorowego pacjenta. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wizytę!