"Samosie" i "Rzepki"

Przedszkoliada 2020

Elżbieta Kowalska |
11/
1
/2020

W sobotę 11 stycznia w szczecińskiej hali sportowej Netto Arena odbyła się kolejna edycja przedszkoliady - Orlen Przedszkoliada Tour, największy w Europie cykl imprez sportowych dla aktywnych przedszkolaków. Nasze przedszkole po raz pierwszy miało okazję wziąć udział w tak wielkiej, sportowej zabawie.

Impreza sportowa została podzielona na dwie tury. Organizatorzy przygotowali sześć dyscyplin sportowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna oraz dwie sekcje ogólnorozwojowe. Dodatkowymi sekcjami były sekcja zdrowego żywienia, w której uczestnicy regenerowali swoje siły, a w sekcji artystycznej przedszkolaki pokazywały swoje zdolności plastyczne.

Cała impreza przypomina zmagania olimpijskie. Reprezentacje przedszkoli, niczym reprezentacje poszczególnych państw, wchodzą na salę zapowiadane przez prowadzącego. Po rozgrzewce ze sportowcami, rozpoczynają zmagania na 8 stacjach, przechodząc co kilka minut do kolejnej konkurencji. Punktem kulminacyjnym jest ogłoszenie zwycięzców, przy wspaniałym dopingu kibiców.

Aktywne Przedszkolaki z grupy XI „Rzepki” i XII „Samosie” otrzymały od Kangura: dyplom, medal i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkoliada Tour 2020, a  przedszkole zdobyło ogromny puchar za zajęcie I-go miejsca w zawodach.