"Samosie"

Spacer po okolicy...

Elżbieta Kowalska |
3/
10
/2019

W dniu 3 października grupa XII - "Samosie" udała się na spacer, w celu poszukiwania ciekawych miejsc w okolicach naszego przedszkola.

Najpierw udaliśmy się na drugą stronę ulicy, przy której znajduje się przedszkole, aby dowiedzieć się co mieści się w eleganckim budynku i jest tak blisko nas. Dzieci dowiedziały się, że to jest Uniwersytet Szczeciński, który był kolebką tegoż Uniwersytetu. Zapoznały się ze stylem i wyszukiwały na budynku różnych rzeźb i płaskorzeźb. Same zadecydowały, że chciałyby wejść do środka i dzięki tamtejszym pracownikom stało się to możliwe. Dzieci po raz pierwszy zasiadły w auli w studenckich ławkach i mogły również popisać kredą po tablicy, co sprawiło im wiele radości.

To nie był jednak koniec spaceru. Dalej udaliśmy się w kierunku ulicy 5 – lipca, aby dzieci mogły zobaczyć, gdzie przed wojną znajdowała się największa i jedyna hala sportowa, która została zamieniona w … kino "Colosseum". Dziwiły się, że halę sportową można przerobić na kino i to tak ogromne, że mieściło aż 1000 osób. Żałowały jednak, że teraz mieszczą się tam sklepy, bo z chęcią zajrzeliby do środka.

W drodze powrotnej zobaczyliśmy, gdzie mieści się Radio Szczecin i Telewizja TVP3. Mamy oczywiście nadzieję, ze kolejnym razem będzie nam dane zwiedzić je od środka.

Ten spacer pomimo tego, że krótki to dostarczył nam wiele nowych wiadomości o naszym pięknym mieście jakim jest Szczecin.