"Samosie"

Spotkanie z zawodowym żołnierzem

Elżbieta Kowalska |
8/
11
/2019

W dniu 08.11.2019r. w grupie XII „Samosie” odbyło się spotkanie z zawodowym żołnierzem w ramach cyklu spotkań pt.: „Poznajemy zawody naszych rodziców”. O swojej pracy opowiadała nam Pani Iwona, mama Marcina.

Podczas zajęć pani Iwona opowiedziała dzieciom o swojej służbie, zaprezentowała mundur polowy, wyjaśniała znaczenie kolorystyki stroju oraz znajdujące się na nim oznaczenia i symbole narodowe. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, kamizelka kuloodporna, broń i co żołnierz robi na poligonie. Przedszkolaki miały okazję posmakować porcji żywieniowych, jakie mają żołnierze w czasie poligonu. Dla niektórych wojskowe rarytasy smakowały lepiej niż nie jedna czekolada :) Każde chętne dziecko choć przez chwilę mogło się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzało różne elementy munduru czy spróbowało podnieść niektóre ze sprzętów.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami dziękują pani Iwonie za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.