"Cudaczki"

Tydzień Dinozaurów

Elżbieta Kowalska |
14/
2
/2020

Jeden z tygodni lutego był dla "Cudaczków" bardzo intensywny i bogaty w niespodzianki. Wszystko zaczęło się 10. lutego, kiedy zaczął się najbardziej wyczekiwanych przez przedszkolaki temat: Dinozaury! W sali przedszkolnej powstał prehistoryczny kącik, w którym zgromadziliśmy książki, figurki, szkielety i różne inne przedmioty nawiązujące do tematu, a codziennie czekało na dzieci nowe wyzwanie.

Tydzień zaczęliśmy od wykopalisk. Przedszkolaki zamieniły się tego dnia w paleontologów i z ogromną starannością i uwagą odkopywały szczątki dinozaurów. Każda drużyna dostała swoją skamielinę i całkowicie oddała się zadaniu. Cudaczkom udało się wydobyć szkielet diplodoka i stegozaura. Radość z wykopalisk spotęgowała czekająca na nich niespodzianka... w niedzielę był Międzynarodowy Dzień Pizzy, więc z tej okazji zamówiłyśmy dla wszystkich pizze. Niespodzianka  była strzałem w dziesiątkę!

Kolejne dni stawiały przed dziećmi różne wyzwania, podczas których poznawały dinozaury i ich życie. Cudaczki próbowały ułożyć bardzo trudne nazwy dinozaurów mając do dyspozycji tylko sylaby, co udało im się zrobić bez większych problemów. Wykopywali szkielety prehistorycznych stworów, które musieli sami ułożyć i odpowiednio nazwać. Sami stworzyli też lalki dinozaurów, które następnie wykorzystali podczas teatru cieni. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i czytania bajek o dinozaurach.

Zakończeniem intensywnego tygodnia był bal walentynkowo-karnawałowy. Dzieci przebrane za wszelkiego rodzaju postaci z bajek przyszły pełne energii na zabawę taneczną. Bal przebierańców był doskonałym zwieńczeniem tygodnia. :)