"Słowiki"

Wyjście do księgarni FiKa

Elżbieta Kowalska |
3/
2
/2020

3 - go lutego dzieci z grupy „Słowiki” wybrały się po raz pierwszy do niezależnej księgarni FiKa. Wizytę poprzedził tydzień, w którym przedszkolaki zapoznały się z wieloma bajkami, baśniami i legendami. Maluchy wzbogaciły także swoją wiedzę o nazwy miejsc, w których można czytać, wypożyczać lub kupować książki. Dlatego też wizyta w miejscu pełnym ciekawych opowieści została przyjęta z wielkim entuzjazmem.

FiKa zaprosiła 3-latki na spotkanie z Edziem, sympatycznym wiewiórem z włóczki mieszkającym w dziupli ogromnego kasztanowca.

Przedszkolaki wysłuchały dwóch historii z serii: "Edzio i przyjaciele ". Pierwsza z nich zatytuowana: "Przyjęcie w blasku księżyca " opowiadała o pokonywaniu nieśmiałości, druga: "Edzio i tajemnica zupy", o tym jak ważni są przyjaciele. 

Następnie Słowiki miały okazję do plastycznego wyrażenia się poprzez pokolorowanie głównego bohatera spotkania.

Przedszkolaki za udział w spotkaniu otrzymały wspólną nagrodę, którą była książka z kolejną historią sympatycznego Edzia: "Polcia i Helcia. Wielka przygoda". Oczywiście przeczytaliśmy ją zaraz po powrocie do przedszkola.

Pani Małgosi dziękujemy za ciekawe opowiadanie oraz miłe przyjęcie. Może podczas następnej wizyty w księgarni znów spotkamy się z Edziem?