"Słowiki"

Zajęcia otwarte z Rodzicami

Elżbieta Kowalska |
17/
12
/2019

Dnia 17 grudnia przy drzwiach wejściowych do przedszkola znaleziono tajemniczą przesyłkę. Była to niewielka paczuszka z napisem: „Grupa II SŁOWIKI - spotkanie świąteczne”. Mimo, że ciekawość wszystkich była ogromna, otworzono ją dopiero podczas popołudniowego spotkania z rodzicami.

Znaleziono w niej list od Misia - przyjaciela Ani i Eli, który wybrał się w odwiedziny do Krainy Świętego Mikołaja. Niestety padający nieustannie śnieg spowodował, że sanie z podarunkami nie mogły wyruszyć do dzieci na całym świecie. 

Miś po raz kolejny poprosił przedszkolaków by mu pomogły i wyciągnęły go z tarapatów. Wraz z listem wysłał 3-latkom swoich pluszowych pomocników: Mędrka i Śmiałka. Tym razem dzieci musiały wykonać kilka zadań, by w Krainie Mikołaja przestał padać śnieg. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy.

W radosnych nastrojach powstrzymywali burzę śnieżną. Odnajdywanie gwiazd i przejście  tunelem dostarczyło wielu wrażeń, a wspólne dekorowanie choinki oraz tworzenie świątecznych magnesów stworzyło rodzinną atmosferę.

Za wykonanie zadań przedszkolaki otrzymały prezenty - bombki ze swoim imieniem, z których bardzo się ucieszyły. Oczywiście śnieg przestał padać, a sanie Mikołaja mogły wyruszyć w podróż do czekających na prezenty dzieci.