"Cudaczki"

Zajęcia z jeżami

Elżbieta Kowalska |
12/
11
/2019

12 listopada grupę „Cudaczków” odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to mali i kolczaści przyjaciele z lasu. Tego dnia przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwe jeże, które przyniosła Pani ze szczecińskiej Jeżarni. "Jeżarnia" to miejsce dla osieroconych, chorych i rannych jeży ze Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego, którego dywizja brzmi "ratować, leczyć, wypuszczać".

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co należy zrobić, jeśli znajdziemy malutkiego jeża w ogrodzie, a co jeśli znajdziemy jeża podczas jego zimowego snu. Przedszkolaki wiedzą też, gdzie trzeba się udać, jeśli znajdziemy gdzieś ranne zwierzę. Wszyscy bardzo uważnie słuchali przekazywanych wskazówek i strasznie przeżywali złe traktowanie jeży, o którym również się dowiedzieli.

Na zakończenie spotkania każdy mógł wziąć na kolana Stargusia (jeża znalezionego w okolicach Stargardu) i pogłaskać go po jego ostrych kolcach. Takie zajęcia wzbogaciły wiedzę Cudaków na temat życia i zwyczajów jeży, a także uświadomiły, jaką szkodę można wyrządzić jeżom, nawet jeśli chcemy im pomóc.