"Wielorybki"

Zajęcia z SGA Szczecin

Elżbieta Kowalska |
20/
12
/2019

Gimnastyka artystyczna to jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportowych. Polega na prezentowaniu układów łączących taniec, gimnastykę i akrobatykę.

Gimnastyka artystyczna z racji tego, że jest tak wszechstronnie rozwijająca, ma wiele zalet. Uczy już od najmłodszych lat systematyczności, zorganizowania. Ćwiczenia doskonale wpływają też na trzymanie prawidłowej postawy ciała, koordynację ruchową, równowagę statyczną i dynamiczną. Dziecko rozwija się nie tylko tanecznie, lecz także doskonali słuch muzyczny. Przede wszystkim jednak gimnastyka artystyczna to spora dawka ruchu, która daje ogrom frajdy, co zwłaszcza dla kilkulatków jest bardzo istotne.

20 grudnia 2019r. dzieci z grupy „Wielorybków” odwiedziły gimnastyczki z SGA Szczecin. Pani Wiktoria Żurowska wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z przyborami używanymi w tej mało popularnej, ale jakże wdzięcznej dyscyplinie sportowej. Gimnastyczki z SGA zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobywały przez wiele lat. „Wielorybki” były zachwycone pokazami artystycznymi. Następnie każdy chętny mógł też przez moment ćwiczyć z wybranym przez siebie przyborem: piłką, obręczą, wstążką, skakanką lub maczugami, oczywiście pod okiem specjalistek. Mamy nadzieję, że pokazy utalentowanych zawodniczek zachęcą do uprawiania sportu, a przede wszystkim do codziennej aktywności ruchowej.