"Pstryczki"

Dzień Dyni

Elżbieta Kowalska |
30/
10
/2020

W piątek 30 października w grupie V „Pstryczki” obchodziliśmy „Dzień dyni”. Przedszkolaki tego dnia ubrały się na pomarańczowo, a część z nich przebrana była w wesołe, dyniowe stroje.

Ten dzień w grupie czterolatków wypełniony był licznymi zabawami. A wszystko to za sprawą dwóch dyniowych czarownic, które przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji.

Pstryczki pod czujnym okiem „niespodziewanych gości” wykonywały różnorodne „dyniowe” zadania. Zabawa rozpoczęła się od poszukiwania ukrytych w sali słodkości. To była nie lada gratka dla wszystkich łasuchów. Przedszkolaki mogły także wykazać się swoją szybkością, zwinnością i dokładnością w trakcie konkurencji ruchowych. Matematyczne łamigłówki, zwłaszcza umiejętność kodowania potwierdziły bystrość czterolatków. Wszystkie zabawy poprzedzały radosne pląsy, a Pstryczki z radością uczestniczyły w każdym przedsięwzięciu. Największą jednak radość wniosła zabawa „5 sekund” podczas której czterolatki udzielały odpowiedzi na wylosowane z „dyniowej łapy” zagadki. Na zakończenie dzieci namalowały dynie, które wzbogaciły wystrój szatni.

To był z pewnością dzień pełny wrażeń, który wywołał mnóstwo śmiechu i wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii.