"Samosie"

Dzień Dziecka

Elżbieta Kowalska |
1/
6
/2021

Z okazji DNIA DZIECKA 1 czerwca na nasze maluszki czekało wiele atrakcji i niespodzianek.           

Już od samego rana „Samosie“ były niezwykle podekscytowane, ponieważ zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na wspaniałą, pełną przygód wycieczkę do Parku Kasprowicza.

Gdy tylko dotarliśmy na miejsce – uśmiechnięty Pan Maszynista zaprosił dzieci do zajęcia miejsc      w swojej kolorowej ciuchci, po czym sprawdził skrupulatnie bilety i ruszyliśmy z piosenką na ustach w podróż po alejkach parku. Dzieci śmiały się, śpiewały piosenki i machały do przechodniów z dumą prezentując się w roli pasażera. Kiedy nasza podróż dobiegła końca, podziękowaliśmy Panu Maszyniście i już po chwili Pani Biedronka zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Na początek dzieci musiały zmierzyć się z bańkomatem a nie było to proste zadanie.
Na szczęście „Samosie“ wykazały się dużym sprytem i refleksem i pokonały przeciwnika z ogromną radością. Potem Pani Biedronka przygotowała dla maluszków kolejne atrakcje. Była gonitwa kolorowych piłeczek, przejście tęczowym tunelem, biedronkowa dyskoteka oraz bańki giganty. Nasze „Samosie“ były tak pochłonięte zabawą, że nawet nie zauważyły, kiedy na horyzoncie pojawiła się następna niespodzianka. Przybył kolega Pani Biedronki - Minionek, który zachęcony okrzykami radości przyłączył się do dzieci sprawiając im wielką przyjemność. Ten pełen atrakcji dzień zakończyliśmy poczęstunkiem z pysznych i zdrowych owoców a na pamiątkę niezwykłego spotkania każde dziecko otrzymało wybraną przez siebie postać Minionka.