"Pstryczki"

Międzynarodowy Dzień Książki

Elżbieta Kowalska |
23/
4
/2021

Dzień Książki to kolejne święto warte naszej uwagi niezależnie od wieku naszych dzieci. Dlaczego? O walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej i przyjemność.

Książka to wielka niespodzianka! Przywilej, a także przygoda. Czasem – ucieczka od rzeczywistości. Często – prawdziwa podróż po krainie fantazji. To źródło wiedzy. Motor do refleksji.  Zazwyczaj przyczyna zmian w naszym myśleniu i działaniu. Książka – kolokwialnie rzecz ujmując – jest fajna.

„Pstryczki”  przez tydzień przygotowywały się do tego szczególnego dnia. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki. Każdą z nich mogliśmy przeczytać i obejrzeć. Była  to świetna okazja,  aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów i aby pokazać, na czym polega magia ukryta w książce.  Czterolatki obejrzały również film edukacyjny, dzięki któremu dowiedziały się jak powstaje książka.

Mamy nadzieję, że wspólne czytanie baśni, bajek i czarodziejskich opowieści okaże się niezwykłym przeżyciem także i dla rodziców.