"Pstryczki"

Dzień Postaci z Bajek

Elżbieta Kowalska |
5/
11
/2020

5 listopada w grupie V „Pstryczki” świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. To wyjątkowy czas dla wszystkich, którym bajki sprawiają mnóstwo radości.

Przedszkolaki przebrane za swoich ulubionych bohaterów wraz z Myszką Minnie i Myszką Mickey wybrały się w niezwykłą podróż. Jej celem były miejsca, do których czterolatki dotarły bajkowym pociągiem. Pstryczki odwiedziły krainy z mnóstwem ciekawych zabaw i i zagadek. Zatrzymały się m.in. w: Zagadkolandii, Dźwiękolandii, Puzzlolandii, Bohaterolandii, Dominolandii i Bajkolandii. Na każdej ze stacji na przedszkolaków czekały różnorodne zadania, których wykonanie sprawiło wiele radości, nauczyło współpracy a przede wszystkim zachęciło do działania.

Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom i wyobraźni można przenieść się w inny świat - piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz do rozwijania zainteresowań czytelniczych.