"Pstryczki"

Dzień Przedszkolaka

Elżbieta Kowalska |
21/
9
/2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym roku ten wyjątkowy czas wypadł w niedzielę. Dlatego też dzieci z grupy V „Pstryczki” uczciły swoje święto 21 września. Oczywiście był to dzień pełny niespodzianek. Świętowanie rozpoczęło się od poszukiwania skarbu. Przedszkolaki miały okazję do rozwiązania wielu  zagadek i wykonania mnóstwa zadań. Ogromną radość sprawiły im wzmagania sportowe, które w sposób szczególny wzmocniły rówieśnicze relacje. Dzień Przedszkolaka u Pstryczków był również bogaty w zabawy muzyczno-ruchowe... nie zabrakło więc śmiechu i radości.

W dniu swojego święta czterolatki otrzymały także życzenia na portalu społecznościowym, więc mimo wolnego dnia od zajęć w przedszkolu, mogły czerpać radość z bycia przedszkolakiem.