Wszystkie grupy

Konkurs p.t.: "Mój przyjaciel kot"

Elżbieta Kowalska |
9/
3
/2021

W związku z obchodami Światowego Dnia Kota nasza placówka wzięła udział w IV międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym zatytułowanym: „Mój przyjaciel kot”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54 w Szczecinie.

Celem konkursu było: doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie zdolności manualnej dziecka, pobudzanie dziecięcej wyobraźni, kształtowanie kreatywnych postaw.

Do konkursu zgłosiło się 17 dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki wykonały przepiękne prace w formacie płaskim i przestrzennym.

Kryteriami prac ocenianymi przez powołany skład jury były: oryginalność i dobór ciekawych materiałów, jakość wykonania pracy, estetyka, wrażenia artystyczne, samodzielność.

Dzieci okazały się prawdziwymi artystami, a każda praca cechowała się ogromną pomysłowością.

Spośród wszystkich prac jury wyłoniło te najciekawsze. Nie zabrakło także laureatów z naszego przedszkola. Natalka Kępa z grupy "Kotki" oraz Oliwia Michalska z grupy "Cudaczki" znalazły miejsce na podium. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, ich opiekunom oraz rodzicom za udział w konkursie.