"Cudaczki"

Światowy Dzień Kundelka

Elżbieta Kowalska |
26/
10
/2020

25 października swoje święto obchodzą wszystkie kundelki. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

W poniedziałek 26 października Dzieci z grupy X „Cudaczki” obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające.  Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. 

W trakcie zajęć  dzieci poznały różne rasy psów, dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o zwierzęta, oraz jak można spędzić czas ze swoim pupilem. Cudaki wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wysłuchały bajeczek, których bohaterem były pieski.  Przedszkolaki poznały nową bajkę edukacyjną pt.: „Smutasem”. Nawiązując do treści bajki wszystkie zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Były też zagadki o psach z filmów animowanych dla dzieci. Potem przyszedł czas na pracę plastyczną. Każde dziecko wykonało psa. 

Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies – kundelek, czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!