"Pstryczki"

Święto Niepodległości

Elżbieta Kowalska |
12/
11
/2020

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

12 listopada w grupie V „Pstryczki” wspominaliśmy ten ważny dla naszej Ojczyzny dzień. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w biało-czerwone stroje. Wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się w wyjątkową podróż po Polsce. Głównym celem wyprawy było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

Ciekawa i dość długa wędrówka z pewnością pozwoliła Pstryczkom utrwalić wiele zdobytych wcześniej wiadomości. Dzieci różnymi środkami transportu dotarły nad morzem, do lasu, w góry, na wieś i do miasta. W każdym z miejsc czekały na nich walizki, do których spakowane zostały zagadki. Przedszkolaki rozwiązywały je z ogromną zawziętością. Po wykonaniu zadań mogły także posłuchać dźwięków kojarzących się z danym miejscem. Na zakończenie z powagą odśpiewały wspólnie jedną zwrotkę i refren „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ten dzień wywołał wiele uśmiechu na twarzy i na pewno przyczynił się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.