"Pstryczki"

Tydzień dobrych bajek na telefon

Elżbieta Kowalska |
5/
11
/2020

5 listopada, w którym obchodzimy święto bajkowych postaci w grupie „Pstryczków” rozpoczął się „Tydzień dobrych bajek na telefon”.

To nie pierwsze takie przedsięwzięcie w tym roku. Wiosenny lockdown i tęsknota dzieci za przedszkolem stworzyła okazję do video nagrywania czytanych opowiadań przez nauczycielki oraz rodziców przedszkolaków. Udało nam się zorganizować: „Tydzień z ulubionymi bajkami Maluszków” oraz „Tydzień u Juliana Tuwima”. Dzięki temu dzieci mogły posłuchać w swoich domach ciekawych powiastek oraz wierszy, których autorem jest patron ich przedszkola.

Pomysł wirtualnego czytania okazał się strzałem w dziesiątkę. Przedszkolaki chętnie słuchały bajek i domagały się kolejnych.

W tygodniu dobrych bajek na telefon „Pstryczki” usłyszały siedem opowieści, których bohaterami były zwierzęta. Każdego wieczoru czterolatki mogły poznać ich przygody i przekonać się, że na małe oraz duże zmartwienia zawsze można znaleźć rozwiązanie.

Pewnie dzięki takim inicjatywom przedszkolaki chętniej sięgają po dziecięcą literaturę zachęcając dorosłych do wspólnego czytania.