"Rzepki"

Dni adaptacyjne

Elżbieta Kowalska |
31/
8
/2021

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest bardzo ważnym momentem w życiu 3 – latka, ale również jest ważnym wydarzeniem w życiu rodziców, którzy decydują się posłać swoją pociechę do placówki. Często sytuacji tej towarzyszy dzieciom lęk separacyjny, a rodzicom stres i obawa, czy moje dziecko odnajdzie się w nowej sytuacji. Aby pomóc dzieciom i rodzicom odnaleźć się w tej sytuacji, w naszym przedszkolu w dniach 30 i 31 sierpnia zostały zorganizowane dni adaptacyjne.

Podczas tych dni nastąpiło zapoznanie z nauczycielami grup oraz personelem przedszkola. Dzieci miały okazję zobaczyć salę, w której będą przebywały przez najbliższy rok szkolny. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, zabaw ruchowych i przy muzyce, którą poprowadziła animatorka Pani Biedronka. Atrakcją dla dzieci był również specjalny gość Olaf, znany dzieciom i bardzo lubiany z popularnej bajki. Zwieńczeniem wszystkiego były długo wyczekiwane zabawy na placu zabaw.

Życzymy Wam Drodzy Rodzice wytrwałości i cierpliwości we wspieraniu swoich pociech w edukacji przedszkolnej oraz liczymy na owocną współpracę z Wami w wychowywaniu tego małego pokolenia. Służymy radą i pomocą oraz pamiętajcie, że zawsze możecie na nas liczyć.