"Tralalinki"

Dzień Chłopaka

Elżbieta Kowalska |
30/
9
/2021

30 września w grupie VII „Tralalinki” obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały wiele atrakcji dla swoich „Super Chłopców”.

Dzień Chłopaka nie ma długiej tradycji, a jego historia i geneza nie są do końca jasne. Najprawdopodobniej obchody zapoczątkowano na wyspach Trinidad i Tobago. To święto stosunkowo nowe, choć znane i mające swoich zwolenników. Jak się okazuje, dotyczy nie tylko młodych chłopców, lecz także mężczyzn w każdym wieku. "Chłopcami" coraz chętniej nazywają się starsi panowie, którzy w myśl naszych czasów, wciąż czują się młodzi, zdrowi i pełni sił. Grupą dominującą są jednak wciąż nastolatkowie, którzy o swoim święcie doskonale pamiętają i świętują je nie tylko ze swoimi sympatiami, lecz także z koleżankami ze szkolnej ławki i z przedszkola.

U pięciolatków świętowanie rozpoczęło się od złożenia życzeń. Potem wspólnie tworzyliśmy plakat „Super Chłopca” z naszej grupy. Dziewczynki miały także okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat swoich kolegów. Każda z nich zadała pytanie, na które chłopcy odpowiadali bardzo chętnie i sprawnie. Nawet te: kim chciałbyś zostać w przyszłości?, o czym marzysz?, co byś zabrał na bezludną wyspę? nie wprowadziły w zakłopotanie. Najwięcej jednak radości w całej grupie wywołały zadania, w których dziewczynki z przepaskami na oczach karmiły swoich kolegów galaretką; chłopcy golili balony i układali węża z chrupek kukurydzianych. Ponadto w „Kalamburach” mali mężczyźni mogli sprawdzić swój talent komunikowania się za pomocą gestów oraz wykazać się umiejętnością radzenia sobie podczas zabawy „Misja”.

Na zakończenie dziewczynki wręczyły swoim kolegom medale „Super Chłopaka” oraz drobne upominki. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.