"Tralalinki"

DZIEŃ DZIECKA

Elżbieta Kowalska |
1/
6
/2022

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. W grupie VII „Tralalinki” było kolorowo i wesoło. Pięciolatki nie spodziewały się, że spotka ich wiele atrakcji. Najpierw na wielkim ekranie obejrzały film edukacyjny pt.: „Dzieci z różnych stron świata”, w którym ich koleżanka Alicja opowiada o sobie, a także przedstawia swoich przyjaciół z różnych stron świata, którzy opowiadają o zaletach swojego kraju. Następnie sala „Tralalinek” zamieniła się w pracownię malarską. Każdy z przedszkolaków wcielił się w rolę artysty malarza i z paletą oraz pędzlem w dłoniach malował „Kolorowy Świat Dzieci”.
Po artystycznym akcencie przedszkolaki obejrzały prezentację o prawach dziecka, dzięki której dowiedziały się, że oprócz praw mają też obowiązki, w tym obowiązki domowe.
Po sporej dawce wiadomości „Tralalinki” zjadły lody. Nie jedno dziecko marzyło o tym, by delektować się nimi w przedszkolu. Porcja słodkości dostarczyła sporo energii do dalszej zabawy. Bańki, balony i bajki z lat młodości rodziców podkreśliły ważność dnia, a fotki z kolorowymi gadżetami dodały świętu wyjątkowości. To był wspaniały dzień, który zostanie w pamięci wszystkich „Tralalinek”.