"Cudaczki", "Rzepki", "Samosie", "Ptaszki"

DZIEŃ DZIECKA

Elżbieta Kowalska |
2/
6
/2022

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy już przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Głównym celem tego dnia powinny być  uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe dzieci, dlatego ten dzień, powinien być pełen atrakcji, wyjątkowy i niezapomniany. Nie trzeba, więc wspominać, że jest to jeden z bardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku.

2 czerwca, dzięki sprzyjającej pogodzie, na przedszkolnym placu zabaw odbyła się impreza z udziałem z wszystkich grup: „Cudaczki”, „Rzepki”,  „Samosie”, „Ptaszki”. Nasze przedszkolaki korzystały z różnego rodzaju atrakcji, był  zamek dmuchany, zabawy ruchowo - taneczne z animatorką, malowanie farbami na folii, stoisko z tatuażami oraz miejsce na piknik, gdzie dzieci mogły napić się i zjeść słodkie smakołyki.

Przedszkolaki były pozytywnie zaskoczone, gdy ujrzały jak ich plac zabaw zamienił się w małe wesołe miasteczko. Na pewno będą długo wspominać ten wyjątkowy dzień.