Wszystkie grupy

Kasztanowa akcja

Elżbieta Kowalska |
20/
10
/2021

20.10.2021 r. KASZTANOWA AKCJA

W październikowe poniedziałki dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami przynosiły zebrane na weekendowych spacerach kasztany. Ich dobre serca i wysiłek przyczyniły się do zwiększenia zbiorów w całej kasztanowej akcji o 1023, 40 kg.

Poniżej zamieszczamy podziękowanie rodziców Olgi, dla której wielu z nas poświęciło trochę swojego wolnego czasu, by pomóc dziewczynce i jej rodzinie w pozyskiwaniu funduszy na potrzebną rehabilitację.

 

 

 

UWAGA!!!

w ramach akcji A.D. 2021 pojechało w sumie 18.443,01 kg kasztanów

 

 To prawie 2,5 tony więcej niż w 2020 r. To wręcz rekord rekordów, bo już ilość z zeszłego roku wydawała się być niewyobrażalna. Każdego roku coraz bardziej zaskakujecie nas swoim wyjątkowym zaangażowaniem w tą akcję. :)

W tym roku trochę mniej przeszkadzała nam pandemia (placówki nie były zamknięte),
a pomagała trochę piękna słoneczna, jesienna pogoda. Jednak fakt, że jesień była dość sucha sprawił, że mimo tak dużej finalnej wagi, objętościowo kasztanów było znacznie więcej, niż w zeszłym roku (były suche i dużo lżejsze niż zwykle). To oznacza, że każdy z Was podarował nam w tym roku dużo większy wysiłek fizyczny w stosunku do wagi zebranych kasztanów. Dziękujemy, że te ciepłe słoneczne dni zdecydowaliście się spędzić w parkach na treningu „schylania się” i „kucania”.

Dziękujemy Wszystkim za wyjątkowe w tym roku zaangażowanie, bo oprócz standardowego pakowania doszły jeszcze dodatkowe zadania, związane z rygorem epidemiologicznym. Dziękujemy Dyrektorom placówek za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tej akcji, dziękujemy za Państwa chęć poszukania takich warunków prowadzenia zbiórki, aby były one zgodne z wytycznymi Sanepidu.

Z powodu tych ograniczeń wszystkie transporty realizowaliśmy w tym roku wyłącznie we własnym zakresie. To oznacza, że my jako rodzice oraz dzielny Pan Dziadek, trzykrotnie przerzuciliśmy przez nasze „plecy” ponad 18 ton kasztanów…

Ten rok był wyjątkowo trudny jeżeli chodzi o logistyczną stronę akcji. Prowadzone w mieście remonty ulic, które od miesięcy paraliżują codzienne życie mieszkańców, niejednokrotnie paraliżowały również nasz dojazd do placówek. Dziękujemy za Waszą współpracę i pomoc w dopasowaniu odbiorów do naszych możliwości, za otwieranie placówek po godzinach, za zostawianie otwartych bram, za organizowanie osób, które w danym czasie mogły nam wydać kasztany.

  • serca dzię Bez Was nie dalibyśmy rady udźwignąć tego ciężaru – nie w sensie kilogramów i ton, ale w sensie organizacyjnym. Cieszymy się, że dzięki Wam zbiórka nabrała takiego rozpędu, ale oznacza to jednocześnie, że „Kasztanowa Akcja” to spore przedsięwzięcie logistyczne, nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich koordynatorów Akcji w poszczególnych placówkach. Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaangażowanie.

Olga jest stale rehabilitowana. Wymaga jednak dalszej wielowymiarowej aktywnej rehabilitacji. My jako rodzice cały czas mamy nadzieję, że nasza córka będzie poruszała się samodzielnie. Zazwyczaj dzieci uczą się chodzić przez kilka miesięcy. W przypadku Olgi nauka chodu to proces, który trwa już kilka lat i ciągle czekamy na jej pierwszy samodzielny krok.

Dzięki środkom uzyskanym podczas Kasztanowych Akcji zakupiliśmy mobilne urządzenia do nauki chodu, które Olga wykorzystuje w domu i w szkole. Przed nami kolejny wyjazd na turnus rehabilitacyjny, gdzie Olga będzie trenować na bieżni z uwzględnieniem prawidłowego wzorca chodu i dynamicznego odciążenia. Możliwość samodzielnego poruszania się daje jej dużo nowych możliwości w codziennym życiu, daje jej choć namiastkę niezależności. Z serca dziękujemy, że jesteście z nami!