"Wielorybki", "Wietrzyki"

MEDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POETYCKIEJ JULIANA TUWIMA

Elżbieta Kowalska |
13/
6
/2022

Dnia 13 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Poetyckiej Juliana Tuwima. Po przerwie związanej z pandemią mogliśmy w końcu zaprosić gości z innych placówek. Na zaproszenie odpowiedziały trzy placówki: Przedszkole Publiczne nr 30, Przedszkole Publiczne nr 31, Szkoła Podstawowa nr 46 gr. „0”. Nie zabrakło również przedstawicieli z naszej placówki. A reprezentowały ją dwie grupy: grupa VIII – ,,Wielorybki” oraz grupa IX – ,,Wietrzyki”.

Przegląd rozpoczął się odczytaniem przez dzieci z naszego przedszkola życiorysu tak popularnego poety. Następnie dzieci z poszczególnych przedszkoli recytowały wiersze. Wśród nich znalazły się: ,,Abecadało”, ,,Dyzio Marzyciel”, ,,Pan Hilary”, ,,Zosia Samosia” oraz ,,Murzynek Bambo”. Chętne dzieci mogły zaprezentować również wiersz pt.: ,,Rzepka”, przemieniając się w jego bohaterów.

Nie zabrakło też tańców, które poprowadziła pani Ola, aby urozmaicić naszą imprezę poetycką.

Przedszkolaki wzięły również udział w quizie, który sprawdzał znajomość wierszy naszego poety. Za poprawne odpowiedzi można było uzyskać słodki upominek. Oj, tak, znajomość wierszy była bardzo dobrze znana uczestnikom naszego przeglądu.

Na koniec przedszkolaki miały możliwość namalowania farbami na folii bohaterów swoich ulubionych wierszy oraz skorzystania z naszego przedszkolnego placu zabaw.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Międzyprzedszkolnego Przeglądu Twórczości Juliana Tuwima za przybycie oraz wspaniałą zabawę oraz zapraszamy do nas już za rok!